Konsolidace půjček

sjednocení půjček

Dědictví dluhy

Napsal admin • Kvě 16th, 2011 • Rubrika: Nezařazené

Dědictví nemusí mít někdy ve velké výši, někdy jsou tam dokonce i velké dluhy. V článku se dozvíte více informací o dědictví a dluzích.

Dědictví a dluhy

Dědictví nemusí být vždy tak úplně veselé. Né vždy dědíme nemovitosti, pozemky a finanční hotovost. Někteří lidé dokázaly ve svém životě nasekat obrovské dluhy. A i dluhy jsou součastí dědického řízení. Dluhy jsou často u gamblerů, alhoholiků či nezodpovědných lidí, nebo lidí kteří si brali hojně nevýhodné půjčky.

Dědictví se můžete vzdát

Pokud jste dluhy z dědictví opravdu vysoké a výrazně převyšují aktiva (majetek) zemřelého, tak je asi nejlepší se dědictví vzdát. Je to však nevratné rozhodnutí. Rozhodnutí nelze později změnit. Stejně tak nemůžete změnit názor, když už jste dědictví přijaly.

Dluhy z dědictví musíte platit jen do výše aktiv

Když dědictví příjmete, tak dluhy musíte platit pouze do výše aktiv (majetku). Pokud je dluh 1 000 000 Kč a majetek zemřelého byl 700 000 Kč. A tak vy jste povinni zaplatit pouze těch 700 000 Kč. Ale to jen v případe, že nechcete o majetek z nějakého důvodu příjít. Přece jen se většinou jedná o rodný dům.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku